| slv30 a întrebat:

Salut, am o problema la PC. Eu am 4gb rami la el. Dar, cateodata, pornesc pc. Dar nu imi da video. Porneste procesorul, tot. Dar nu imi da video, apoi il opresc. Dupa scot ramii. Ii bag la loc, si merge. Credeti ca ar fi praful? Sau?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Memoria ram nu are legatura cu placa video.

Reseteaza biosul si vezi daca merge. Daca nu merge asa, atunci verifica cablurile, sa fie in regula, sa nu fie rupte, taiate, sa nu lipseasca acei pini din cablu care intra in mufa, sa ai toate driverele la zi, sa il cureti de praf, etc. Daca toate astea nu rezolva nimic, incearca memoriile ram in alt pc, vezi daca merg, daca nu merg nici in altul, atunci cumpara altele si testeaza, daca porneste si merge atunci aia era de vina.