| UserName250000 a întrebat:

Salut. Am o problemă la telefon. De fiecare dată când țin puțin apăsat într-un anume colț al ecranului (in zona unde se află backspace-ul mai exact), touchscreen-ul se comportă de parcă aș apăsa odată, de două ori poate chiar și de trei ori și pe mijlocul de jos al ecranului. Ce pot face? Nu am folie protectoare, telefonul nu e crăpat și nu l-am scăpat. Touchscreen-ul in rest merge bine.

1 răspuns:
| Heavenonearth a răspuns:

Ai setări din telefon unde poți modifica sensibilitatea ecranului la atingere, inclusiv atingere accidentală. Dacă nu..defect display.