| Ionut4895 a întrebat:

Am o problema mare la pc, de cateva zile imi tot apare o eroare "dumping physical memory" si dupa ce se reseteaza imi apare "bootmgr is missing" am incercat sa-l repar prin startup repair dar nu poate sa gaseasca nimic am incercat si cu comenzile din cmd si tot nimic nu se intampla + am reinstalat si windows-ul si eroarea tot persista, nu stiu ce sa-i mai fac sad

5 răspunsuri:
| Ionut4895 explică:

Am windows 7 btw

| DeyCj a răspuns:

Problema în cazul tău survine de la Windows-ul și softul furat de pe FileListe și /sau activat ilegal cu cretinătățile de pe google.Toate aceste programe conțin viruși, unii din ei se cuibăresc în sectoarele de boot(activatoarele), alții profită de faptul că BIOS-ul nu este securizat și atacă BIOS-ul, așa cum este în cazul tău, iar alții fură date din calculatoare și/sau se nasc în calculatorul tau și migreaza pe internet lăsând în urma lor baduri pe hard discuri.
Deci problema în cazul tău se rezolvă în service, unde dacă reușește flash-uirea BIOS-ului calculatorul va funcționa din nou, desigur după ce vei înlocui hardul distrus de viruși.
Pe viitor nu mai fura soft și nu vei mai avea problemele astea.Succes

| marianguru a răspuns:

Fa un reset la bios sau un cd bootabil cu wondershare liveboot.
dar ce windows 7 ai? ai folosit activator la el?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://videotutorial.ro/......ial-video/
Daca se repeta e dus HDD-ul.