| florynflr19 a întrebat:

Am o statie electromures 2x15 w si o pereche de boxe electronica 40W. Intre timp s-a ars statia si am cumparat una identica, problema e ca pe statia veche nu gajaiau boxele dar pe cea "noua" gajaie. Care ar putea fi problema?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Desafa-o, schimba condensatorii electrolitici ca sunt vechi, fa o inspectie, nu-ti mai pune intrebari!

| nutepriveste21 a răspuns:

Faza cu condensatorii e valabila daca zgomotul se aude si in gol adica cand nu bagi muzica pe statie ala fiind un brum de la tensiunea nefiltrata. Daca problemele apar in functie de volum atunci alta e cauza in ambele situatii ai nevoie de un meserias altfel nu mai puneai intrebarea aici.

| florynflr19 explică:

Da,e acelasi model dar nu am pus-o de vanzare.

| nutepriveste21 a răspuns (pentru florynflr19):

La model ma refeream si eu. Am avut una identica si cred ca scoatea mai mult decat scrie pe ea. Cu boxe de 4 ohmi se ducea pe la 20-25w pe canal.