| florynflr19 a întrebat:

Ce amplificator credeti ca pot sa pun pe o pereche de boxe electronica industriala 40 W? Pana acum am avut o statie electromures 2x15 w si se auzea foarte bine, dar vreau un amplificator ceva mai puternic.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

E amplificatorul ideal pentru boxele alea! Altfel s-ar putea sa le scuipi difuzoarele! La 15 W deja ai varfuri care pot atinge 35-40 W, pentru scurt timp, e adevarat, dar...

| Utilizator1234 a răspuns:

Poti sa le pui ce amp vrei. Insa boxele daca-s vechi si mai ales nereconditionate, e posibil sa faca poc fie suspensia, fie calota, fie filtrele daca le dai puteri prea mari si rotesti potentiometrul prea mult spre dreapta.