| Alin933 a întrebat:

Am o tableta Acer A1 si am apăsat pe butonul acela de resetare (care trebuie sa il apeși cu un ac) si mi s-a stins tableta si nu se mai aprinde. Știe cineva ce are? Si cat m-ar costa reparația?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie resoftată, nu trebuia sa te bagi tu sa o resetezi, avea ceva de ai resetat-o? Reparatia diferă de la un service la altul, dar sa fi sigur ca nu o face nimeni gratis, te va costa cu aproximatie intr e 80 si 150 lei, vei afla acolo exact cît costă si in cît timp ti o vor repara.

| darrio2007 a răspuns:

Bine ca nu ti-ai prins si urechile. Mergi cu ea la service sa ti-o resofteze. Te scobesti de 100 de lei, cel putin.

| Glasshead a răspuns:

Nu trebuie resoftata! Apesi pe combinatia de butooane volume up +volume down+power si intri in factory data reset