| Moldoveanu15 a întrebat:

Salut,am o unitate nu chiar "rachetă" am reinstalat windows-u,am băgat driverele,dar când vreau să instalez firefox îmi spune ca fișierul e corupt, la chrome la fel îmi da eroare, țin să mentionez ca instalarul e descărcat de pe site-ul oficial.Am băgat un antivirus și avea câțiva virusi, dar am șters tot.De asemena la explorer pe orice pagină aș intra îmi da o eroare de securitate și mă pune să aleg dacă s-a stau sau să inchida browserul.Cum fac să rezolv? Scuzați greșelile sunt de le telefon.

7 răspunsuri:
| ValentinJust a răspuns:

E o setare de la internet explorer, intra la tools si ai acolo pop-up Blocker. Il dai pe off si poti sa descarci :-)

| K0sti a răspuns:

Aia crezi tu ca ai sters tot!

| Moldoveanu15 explică (pentru K0sti):

A dat iar scan și nu mai apare nimic.Dar unitatea nu a fost a mea, eu am primit-o dar nu stiu e ciudat apar fișiere in D cu nume boot nu mai știu cum, fișiere pe care nu le pot șterge. Ce pot să îi fac?

| halogen001 a răspuns:

Daca au fost virusi, n-ar strica o reinstalare de windows. Virusii se ataseaza de fisiere utile si la scoaterea virusilor cu antivirusul, vor fi scoase si fisiere utile, deci e normal sa apara erori in functionare, asa incat numai reinstalarea windowsului e solutia cea mai buna.

| Moldoveanu15 explică (pentru halogen001):

Am reinstalat si la fel.

| halogen001 a răspuns (pentru Moldoveanu15):

In cazul asta, presupun ca windows-ul instalat e virusat chiar de la instalare.
Ar trebui schimbat windows-ul cu altul.

| Moldoveanu15 explică (pentru halogen001):

Am incercat si alte windows-uri dar aceeasi problema cu driverele.