| LauncherS a întrebat:

Aproape orice downloadez de pe internet imi zice ca este corupt "the file is corrupt" sau alte chestii.Browserele...toate imi dau crash:Opera,Chrome,Mozilla,Internet explorer, Safari nu merge sa il instalez caci imi spune ca este corupt.Pe langa aceste chestii mi se restarteaza si calculatorul uneori.Am reinstalat si mi-am sters toate partitiile si am facut altele dar s-a intamplat la fel.Nu pot instala antivirus,am avut Security essentiel dar s-a stricat! Am incercat cu malwarebytes, numai ca nu imi merge! Ma gandesc ca poate am virusi dar nu pot sa ii scot! Cum imi rezolv problema asta?

24 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Iti recomand sa pui "Kasperky Rescue Disk" http://support.kaspersky.com/4162 pe un CD si sa boot-ezi de pe el ca sa faci o scanare amanuntita. chestia cu fisierele ca sunt corupte poate fi din cauza unui virus care infecteaza fisierele si le modifica structura, iar la rularea programului respectiv da eroare la verificare amprentei digitale. problema este acum ca tot zici ca reinstalezi windows-ul si nimica. vezi sa nu ai cheite USB sau HDD-uri externe infectate cu virusi sau vreun calculator in retea infectat cu vreun vierme.

| adybutterfly a răspuns:

A mentionat ca a reinstalat windows-ul, formatat partitiile! Parerea mea personala este ca ai o problema in firewall, vezi ce nu permite din el sa instalezi, nu ai nici un virus in el!

| LauncherS explică (pentru adybutterfly):

Ok mersi, dar cum ma uit? rolling on the floor Si browserele pot sa fie afectate de asta?

| JustSmileK a răspuns (pentru LauncherS):

Da, pot fi. Pai din Control Panel la securitate si opresti firewall.

| LauncherS explică (pentru JustSmileK):

Era oprit, desi atunci cand am instalat windowsul am dat sa fie pornit!

| JustSmileK a răspuns (pentru LauncherS):

Pai opreste-l iar. Nu te ajuta prea mult, mai rau te incurca.

| CBits a răspuns (pentru LauncherS):

Si explica-mi te rog tu cum instalezi un windows, ca din fraza asta:'Era oprit, desi atunci cand am instalat windowsul am dat sa fie pornit! ''vand ca u nu il instalezi cum trebuie!

| LauncherS explică (pentru CBits):

Da cum trebuie ma? Atunci cand ai finalizat instalarea la xp iti apare!

| CBits a răspuns (pentru LauncherS):

Am crezut ca bagi cd de windows cand e ponit windosul si ii dai instal de pe desktop

| LauncherS explică (pentru CBits):

Nu asa fac!

| CBits a răspuns (pentru LauncherS):

Ok,ia windowsul ala care ti l-am dat si imi spui ce ai facut

| LauncherS explică (pentru CBits):

Bine.

| LauncherS explică (pentru CBits):

Te rog trimite-mi pe mail linkul ala sau spune-mi unde il gasesc!

| LauncherS explică (pentru CBits):

Si...nu este ilegal? big grin

| LauncherS explică (pentru CBits):

Ma costa ceva? Nu am mai avut cont pe fl.

| CBits a răspuns (pentru LauncherS):

Legal neleagal ia si descarca-l, si nu te costa nimic sa-l descarci doar sa tii la seed si tu sa faci ratie!

| LauncherS explică (pentru CBits):

Bine mersi de invitatie!

| CBits a răspuns:

Reinstaleazati windowsul

| LauncherS explică (pentru CBits):

Dar nu merge, tocmai asta am spus! Am reinstalat windowsul de o suta de ori si dupa ce se reinstala... dupa un timp se restarta singur fara sa-i fac nimic!

| CBits a răspuns (pentru LauncherS):

Ai reinstalat cu acelasi cd de windows, care l-ai avut si inainte?

| LauncherS explică (pentru CBits):

Cum sa-ti explic eu...am vreo trei sau patru cd-uri cu windows...si uneori da eroare la prima parte. Poate oare sa fie virusat un cd?

| CBits a răspuns (pentru LauncherS):

Deci fa asa cum iti spun eu si ai sa vezi ca o sa iti mearga, intra pe fl si ia un windows clean...nemodificat,daca ai cont pe fl iti dau eu un link cu ce windows sa iei, dar banuesc ca xp din cate observ, si normal sa nu iti mearga windowsul bine daca ti-a dat eroare la instalare

| LauncherS explică (pentru CBits):

Am 1 GB RAM deci nu merge 7.Nu,nu am cont pe fl dar totusi vreau link-ul sau spune-mi de altundeva...

| CBits a răspuns (pentru LauncherS):

Da-mi mail sa iti trimit o invitatie