| Radu_7899 a întrebat:

Am procesor AMD X3 3.40 GHZ, 4 gb ram, placa de baza MSI 760GM si as dori sa-mi cumpar o placa video dedicata!
Pretul sa fie pana in 600 lei si mi-ar mai trebui o sursa, acolo nu ma prea pricep!

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Un sirtec de 400 watti si un hd 6770/hd 7570 sunt alegerile perfecte.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, deci bine ca aidat fudna bine, nu te lua dupa inteligentul care zice de sursa de 500w, ca la el, 500w la 50 lei is mai buni decat 400w la 140 lei(sirtec). Ideea e ca sursa se alege dupa calitate, nu dupa teorie. Ma rog. La placa video, ti-as sugera fie 6770 fie, sid e preferat, radeon 7750, colegul a scris gresit,, ca nu exista 7570

| Panteryas a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc dar nu stiu daca sursa aia de 400w va face fata.
Daca tot vrei si o sursa ia una macar de 500w.

| Horatio17 a răspuns:

Dc nu iti comanzi una de pe Cell sau Emag...iesi foarte ieftin