| AlupoaeAndrei a întrebat:

Am salvat cateva clipuri de pe Facebook (primite in privat) si nu pot vedea decat cateva. De ce? Ce pot face sa mi le citeasca Pc-ul pe toate? Vreau sa le montez in Movie Maker, dar nu se vad decat unele, restul fiind doar partea sonora accesibila. Multumesc,

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Foloseste o "scula" care sa determine ce codec este necesar pentru respectivele fisiere. Unul care fac detectie si ofera si posibilitatea de download automat pentru codec-urile lipsa este VideoInspector: http://www.kcsoftwares.com/? vtb#help
Instalezi codec-urile necesare si ar trebui sa poti vedea fisierele video.

1 răspuns:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Ai vlc pe pc daca nu descarca vlc si vezi daca ti le vede daca nu descarca "C:\Program Files (x86)\Video to Video\vv.exe" si convertestele