| user123456789 a întrebat:

Am si eu cateva intrebari in legatura cu PS2.

Vreau sa imi achizitionez un PS2 pentru urmatoarele jocuri :

-GTA(Vice City,Vice City Stories,San Andreas)

-NFS(Underground, Underground2, Carbon, Most Wanted, Undercover)

-God of War(I si II)

-Fifa, etc.

1)Credeti ca pentru jocurile de mai sus merita achizitionata consola?

2)Si cum sta treaba cu jocurile NTSC / PAL. nu merg pe toate tipurile de PS?

3)Cu ce se modeaza si cu ce ar fi recomandat sa modez (sau sa cumpar deja modata) consola: cu chip/card.

4)Ce tip de consola imi recomandati:Slim sau Phat? Si niste argumente daca se poate si la care model i se uzeaza mai greu lentila.

5)De ce trebuie sa tin cont atunci cand cumpar consola?

Fundita!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte putine PS2 care se modeaza, daca vrei sa modezi va trebui sa mergi pe xbox sau sa iti cumperi un PS2 deja modat (foarte greu de gasit si sunt mai scumpe).

1. Merita doar daca iti plac jocurile respective. De ce ne intrebi pe noi ce jocuri iti plac?

2. Diferentele nu sunt uriase, totusi sunt prea multe detalii de explicat. Daca stii engleza, te va lamuri urmatorul articol: NTSC vs PAL

3. Am discutat deja.

4. Daca vei merge pe PS2, eu recomand slim. Phat nu se mai fac demult si nici nu prea gasesti piese de schimb.

5. Sa nu ploua! Si daca ploua sa te asiguri ca ambalajul consolei este sigilat.

1 răspuns:
| alexandru222651 a răspuns:

Eu am un play station portabil si am jucat pe el 2 feluri de god of war si gta vice citi stories si mergeu foarte bine asa ca si pe PS2 ar trebui sa mearga bine