| capytenpo a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Am procesorPentium(R) Dual-Core CPU E5400 2.70 Ghz, 2.00 GB ram DDR3, ATI Radeon HD 5450 2GB DDR3 64 bit si windows 7 ultimate 64 bit. De ce nu imi merge gta 4?

Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Pai uite cum sta treaba tu vrei sa joci gta 4? daca, da mai baga niste ram, 2gb pe 64? o3 trebuie sa ai peste 4 gb pentru varianta de 64, placa este slaba 64 trebuie sa fie macar 128 biti si un quad core sau triple cor ar fi de ajuns cu acel dual-core hmm>? nu stiu ce sa zic...parerea me-a! Salut

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De e ai windows pe 54 biti la 2 gb ram? Este o alegere foarte proasta. Apoi, placa video este o PORCARie, daca o sa joci pe low, sa te bucuri.

| laptopnews a răspuns:

Ai verificat care sunt cerintele de sistem ale jocului si daca se potrivesc cu ce configuratie ai tu?

| Me2 a răspuns:

Ai sistem de operare pe 64 bit si 2 gb ram?, trage in jos sistemul, mai pune o placuta de 2 gb si lasa windows pe 64 bit
Placa video este mult prea slaba pentru gta iv, chiar daca are 2 gb-e 64 bit si procesorul grafic foarte slab
Recomandarea mea este sa mai pui o placuta de 2 gb, acum ca sunt ieftine-60 ron, si o placa video mai buna (Nvidia gts 450, Radeon hd 6770, sau mai buna), dar trebuie sa ai minim o sursa de 400 w (REALI) pentru acele placi video, nu doar ca scrie pe sursa 400 w, si nu scoate nici 200, daca nu ai o sursa buna (sirtec,OCZ,Corsair,thermaltake,seasonic,chieftec),nu pune placa video ca sursa face boom, prima data cumperi o sursa buna, una din cele de mai sus, apoi o placa video, bafta

| adrew a răspuns:

Instaleaza win 7 pe 32 bit