| Deenis_Denis_1999 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
Am un laptop vai de capul lui, si vreau sa ii schimb placa video(Name: Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family
Chipset: Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family
Manufacturer: Intel
Memory: 64 MB
Category: Mainstream
Generation: 8th
DirectX: 10) cu una (roducator chipset nVIDIA
Seria GeForce 200
Procesor grafic nVIDIA GeForce 210
Frecventa procesor (MHz) 520
Tehnologie de fabricatie (nm) 40)
Ce ziceti, pot? Sau cumpar degeaba?

6 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Daca actuala ta placa video Intel... este dedicata, o poti schimba cu aceasta de la nVidia, dar daca estei integrata nu ai ce face! sa nu te puna naiba sa o cumperi pe acea de la nVIDIA daca tu ai placa video integrata ca nu v-a functiona.

| Jipa95 a răspuns (pentru StalkerSoul):

Da nu merge deloc! Este lipita pe placa de baza! Si unde ai mai auzit tu de placa video Intel dedicata?

| Jipa95 a răspuns:

Nu poti schimba placa video, este un laptop foarte vechi, iar placa video este lipita pe placa de baza.

| StalkerSoul a răspuns (pentru Jipa95):

Am citit intr-o seara pe un forum ca ar exista placa video Intel dedicata. erau cu pareri, multi au zis ca da. in fine nu stiu nici eu sigur, totusi i-am dat raspunsul baiatului.happy

| Deenis_Denis_1999 explică (pentru StalkerSoul):

Cum as putea afla daca e integrata sau nu?

| K0sti a răspuns:

Nu poti! Nici daca ai dedicata, nici integrata! Ambele chipset-uri sunt lipite! Ia-ti gandul!