| alex5259 a întrebat:

Pot juca The Mighty Quest for Epic Loot cu urmatoarele cerinte pe care le am placa video ( a mea ) :
Name : Inter9R) G33/G31 Express Chipset Family
Manufacturer : Intel Corporation
Chip Type: Inter(R) GMA 3100
DAC Type : Internal
Approx. Total Memory : 256 MB
Current Display Mode : 1440 x 900 ( 32 bit ) ( 60 Hz )
Monitor : Generic PnP Monitor.

Cerintele jocului sunt :Recommended System Requirements:

Operating System: Windows XP SP3 or Windows Vista SP2 or Windows 7 SP1 or Windows 8 (32/64bit versions)
Processor: Intel Core2Duo E6400 @ 2.1 GHz or AMD Athlon64 X2 4400+ @ 2.3 GHz
RAM: 4GB or more for Windows XP, Vista, 7, 8
Video card: NVidia GeForce GTX 460 or better / AMD Radeon HD5850 or better
DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
Sound: DirectX Compatible Sound Card with latest drivers
Internet connexion: DSL 512 kbps

Video Card Model supported:

Desktop:

NVidia

NVidia GeForce 8 series
NVidia GeForce 9 series
NVidia GeForce GT 200 series
NVidia GeForce GT 400 series
NVidia GeForce GT 500 series
NVidia GeForce GT 600 series

AMD

AMD Radeon HD 4000 series
AMD Radeon HD 5000 series
AMD Radeon HD 6000 series
AMD Radeon HD 7000 series

Eu nu prea ma pricep si de aceea va intreb pe voi. Si, in caz ca pc-ul meu nu suporta jocul, pot sa fac ceva in legatura cu asta?

Răspuns Câştigător
| KinekT a răspuns:

Trebuie sai ai si un procesor.Care e acela? Placa video nu cred ca poate rula jocul, incearca chiar tu.Eu il rulez pe 1366x768 pe nVIDIA 610m, pentium 2020m cu medium-ultra.Dar placa mea video nici nu se compara cu placa ta video.