| Mihai_7203 a întrebat:

Salut
Am si eu o intrebare :ce jocuri imi merg pe Intel(R)Celeron(R)3.0GHz 2GB Rami placa video NVidia 6600 de 512
Multumesc

Răspuns Câştigător
| cosmon a răspuns:

Vad ca toti iti dau cu parerea fara sa aiba macar o idee, auzi tu la el sa bulesti placa cu un joc, nu se poate asa ceva!

La 2 gb de ram si placa nVIDIA seria 6 nu stiu exact cate merg
eu am seria 7 mai exact 7200 si 1 gb de ram si procesor mai slab ca al tau si sunt multumit merge jocurile gen nfs gta si cam ce imi place mie, la tine e posibil sa mearga mai multe! De obicei placa video e importanta dar conteaza si procesorul si ramul, spre exemplu pe placa mea merg multe jocuri dar daca procesorul nu le suporta degeba cel mai bine e sa le incerci tu pe jocuri si sa te convingi singur daca merge sau nu!

6 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Foarte multe, are cpu destul de rapid, memorie suficienta si o placa care inca mai poate.Ca nu ai sa le joci la rezolutie maxima asta este o alta discutie.Succes!

| camionagiull a răspuns:

Pai ce sati zic iti mere frate^_^ dar nu cerca gta iv ca s-ar putea sa belesti placa! rami si ghz rezista dar placa poate da dead

| darkstar a răspuns:

Vezi aici: http://www.systemrequirementslab.com/CYRI/intro.aspx
sunt aproape toate jocurile "mari"
funda?

| MrHaipa a răspuns:

Daca placa video e nVIDIA 6600gt e superb si iti merge orice joc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam orice joc mai vechi de 2007 ar trebui să meargă fără probleme, ce ai tu e hardware din 2004.