| Tera a întrebat:

Am si eu o intrebare de curand am cumparat un cablu ca sa pot transfera imaginea de la calculator pe televizor.Adica sa devine televizorul monitor ca sa pot sa vad filmele si serialele mai clar. L-am conectat dar nu merge dau drumul filmului si pe televizor nu se vede ce pot sa mai fac sau ce am uitat sa fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca e bun cablul(cineva mi-a spus ca trebuie cablu HDMI) si televizorul are intrare pentru pc, cred ca trebuie sa conectezi televizorul in locul monitorului de la pc si asa acesta o sa tina locul monitorului si vei putea vedea filmul. Ar trebui sa fie in cartea tehnica a televizorului daca are posibilitate de conectare la pc, ce cablu trebuie si cum se procedeaza pentru conectare. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| master_3159 a răspuns:

Salut.In primul rand depinde ce fel de clablu ai cumparat, vezi daca televizorul tau este compatibil cu asa ceva, pe urma vezi ca in spate la Tv sunt 2 feluri de "mufe" una este pentru intrare si una pentru iesire a ta trebuie sa fie pentru intrare cred daca doresti sa vezi la televizor un film care il ai in Pc. Uita-te mai atent in spate la Pc. Daca acel cablu care l-ai cumparat e bun trebuie sa mearga. Eu nu stiu nici ce fel de Pc( placa video ), Tv nici cablu, incerc sa iti fiu de ajutor. O zi buna.