| Alexksn3084 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare... de curand vreau sa imi iau un monitor pentru pc. Dar nu prea ma pricep la porturi placa video e un gtx 1650 si are dvi displayport si hdmi. Am gasit un monitor care are ca porturi displayport hdmi si vga. Este compatibil? Nu stiu daca pot lasa portu de la vga liber cum am zis nu ma pricep

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai nu folosesti toate porturile. Poti conecta placa video la monitor ori pin hdmi or prin displayport. La mufa ramasa libera mai pui un monitor daca vrei.

| GopnikulBogdan a răspuns:

Nu este obligatoriu să folosești toate porturile ca să funcționeze monitorul, doar dacă vrei să pui un alt laptop sau pc.
Totuși recomand un monitor de calitate cu u panou (ecran) de calitate, de preferat TN sau VA.

| Haiduc98 a răspuns:

Bună. Îți recomand acest monitor în caz ca vrei sa dai banii cu cap pe ceva bun. https://altex.ro/......7RG50FQRX/ Este un monitor superb ma joc pe el de câteva luni și îl recomand cu încredere.