| Cld_Stefan_1995 a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul si nu stiu ce sa mai fac am incercat ogramada de chestii si nimic deci ieri seama m-am jucat pe el vreo 2 ore cam de la 22:00 la 00:00 si totul a mera normal nu a facut figuri nu nimic l-am inchis normal si a doua zi dimineata cand sa ii dau drumul nu mai mergea, pe monitor aparea LG dupa power saving mode si dupa ramanea ecranul negru si ledul de la monitor se facea galben din albastru... am scos tot le-am bagat inapoi l-am curatat am incercat orice nu stiu ce are pentru ca unitatea eu zic ca merge corect, help? A da si am incercat monitorul si cablul de alimentare plus cel vga pe alta unitate si mergeau

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video a murit sau sursa

incearca palca video in alt pc cu monitorul tau, daca nu merge placa video a murit

alte explicatii nu exista

aia cu power saving apare cand onitorul nu primeste semnal.

incearca sa scoti si sa bagi inapoi placa video! sa o suflii de praf putin si sa suflii in slot dar fara saliva...doar sufli sau aspiri cu aspiratorul slotul placii video, poate sa fii intrat praf

daca nu merge cum ti-am zis, placa video si acelasi monitor pe alt pc, e placa video

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Poate placa video. dar nu ai semnal pe monitor? inceraca si cu cea on board

| Cld_Stefan_1995 explică (pentru octav005):

Nu am onboard

| octav005 a răspuns (pentru Cld_Stefan_1995):

Încearcă și cu o alta placa video. Sau scoate memoria ram pe rand și pornește din nou. Încearcă și cu o plăcută ram.