| valimoisa a întrebat:

Am si eu o problema cu dvd-writerul de la pc: el functioneaza, este instalat corect, apare la device manager, dar cu toate astea nu citeste niciun CD. Cand introduc un cd se aude cum il invarte dar atat. Am incercat sa il dezinstalez din device manager si sa dau restart dar in zadar

Răspuns Câştigător
| ALEXXXL19 a răspuns:

Daca te pricepi putin sa o desfaci ma refer la unitate si sa te uiti sa vezi daca este totu in regura in ea se poate sa fie ceva. incearca alta daca nu face la fel e ea si n-ai ce face are mecanisme in miscare si na e risipa de bani sa o repari mai bine iti ei alta.

4 răspunsuri:
| MadHOuse a răspuns:

Posibil nu citeste anumite cd-uri incearca alt dvd.

| valimoisa explică (pentru MadHOuse):

Nu e asta, am incercat diferite feluri de cd-uri, de la ieftine la scumpe. Mersi oricum

| ALEXXXL19 a răspuns:

Posibil mai multe raspunsuri ca de exemplu unitatea optica sa se fi stricat din cauza ca este veche are mecanisme in miscare care pune capu de citire care se duce in timp difera de unitate, sa nu citeasca anumite cd, sa fie o eroare de la windows sau bios daca este noua returneazo pe motiv ca nu fuctioneaza corect, sau pune-o pe alt pc/laptop daca e cazu sa fie de laptop in majoritatea problemelor se schimba si e si ieftina in anul in care traim

| valimoisa explică (pentru ALEXXXL19):

Nu este noua, o am de ceva timp si o folosesc la un pc. Pai si ce ar trebui sa fac? Ce sa verific?