| Pshychopath a întrebat:

Salut,am si eu o problema cu monitorul, este un LG Flatron L1917S,destul de vechi as spune,dar care inca se tine bine pe picioare, cu o mica problema.La un moment dat a inceput sa porneasca mai greu decat windwos-ul,adica pornea abia cand windows-ul deja se incarca,iar acum,de cateva zile,porneste abia dupa ce porneste windows-ul,si e ca si cum abia l-as baga in priza,adica licare beculetul ala de cateva ori,apoi scrie FLATRON pe ecran,si abia dupa asta se aprinde, sa zic la vreo 5 secunde dupa ce porneste windows-ul,problema nu este foarte mare, dar este frustrant faptul ca nu inteleg de la ce a aparut.Mentionez si ca folosesc cea mai mare rezolutie acceptata, si anume 1280x1024. Daca ati putea sa ma ajutati v-as fi recunoscator.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Singurul lucru pe care il poti testa este starea cablurilor. Deconecteaza cablul de alimentare si cel vga si monteaza-le la loc, in ideea ca poate ele sunt de vina. Daca e ceva intern, tu nu cred ca poti rezolva nimic. Important e ca nu are alte probleme (nu se deschide deloc, are dungi sau isi da refresh cand il apuca).

1 răspuns:
| Pshychopath explică (pentru dannyel86):

Cablurile nu au treaba,ca le-am avut conectate si pe alte monitoare/televizoare ca un fel de test,si mergeau perfect,cert e ca atunci cand le problam pe alte monitoare clar le deconectam si reconectam la al meu,deci nu asta e problema, presupun ca e ceva intern. O sa mai astept raspunsuri, daca nu, il las asa, iti multumesc mult oricum.