| anonim_4396 a întrebat:

Am un monitor LG FLATRON L1917S si de vreo 5 luni cand vreau sa-l deschid imi clipeste beculetul verde, iar monitorul nu se deschide, insa daca misc putin de la spate cablul de alimentare se deschide si merge o bucata de timp. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce spui se pare ca nu se face corect contactul la alimentarea cu curent, ar putea fi din cauza cablului de alimentare ori a prizei monitorului. Incearca si cu alt cablu si vezi daca tot asa face. Daca nu te pricepi sa vezi priza monitorului va trebui sa mergi la un service. Numai bine!