| Andrian2014 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul, mi-am cumparat o placa video nVIDIA gt 730 2gb ddr3 fara alimentare separata si nu merge cum trebuie, inainte aveam o placa de 512mb si rula csgo cu 100fps iar cu asta nu atinge 50fps. Sursa poate sa nu alimenteze suficient placa de baza? Precizez ca inainte aveam o sursa de 500w cu 6 pini si din pacate a facut poc cand am bagat cablu in ea iar acum am o sursa mai slaba cu 4 pini de 450w

Răspuns Câştigător
| Andrian2014 explică:

Nu ajuta prea mult link-ul de la eMAG.

Asa cum spuneam anterior, pe baza informatiilor de pe gpuboss se pare ca GT 730 este mai slaba decat HD 4850 asa ca este normal sa ai un frame rate mai mic cu ea.

Fa testul 3dmark daca poti cu ambele placi si compara scorurile.

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

E important si ce model de placa aveai inainte, il poti spune?

| Andrian2014 explică (pentru flixbuster):

Ati Radeon HD4850 512mb ddr3 si am trecut la Nvidia 7302gb ddr3

| flixbuster a răspuns (pentru Andrian2014):

Nu stiu cum ti-ai ales noua placa video dar la prima vedere pare mai slaba decat cea veche.
http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-4850-vs-GeForce-GT-730

Eventual fa un test comparativ cu 3dmark daca mai ai si vechea placa.

| Andrian2014 explică (pentru flixbuster):

Aceasta este placa :
https://m.emag.ro/......DDS4QBBBM/