| CosminCConstantin a întrebat:

Salut am si eu o problema cu tableta Allview speedcity
cand o bag la incarcat nu incarca nu e vina incarcatorului ca incarcatorul incarca si tableta se aprinde de la ce e imi puteti zice va rog am luat-o de aproape o luna imi ziceti de ce face asa si ce pot face acum e la incarcat

1 răspuns:
| clau44 a răspuns:

Ecranul se aprinde? Pot fi mai mule cauze, poate fi de vina si conectorul de la telefon, daca ai alcool izopropilic (poti pune pe un betisor de urechi curat, si sa cureti contactul unde intra incarcatorul), sau sa mergi la magazinul de unde este cumparat (daca este in garantie), atunci nu mai platesti nimic. Alcoolul izopropilic se foloseste la curatarea contactelor, si nu este conducator electric.