| sasukeionut1995 a întrebat:

AM SI EU O PROBLEMA CU UN STICK DE 8 GB (ALTU NU MAI AM ) il connectez la pc si dupa ce copiez pe el 2gb si ceva. imi spune ceva de o protectie... "protect..." si vreau sa bag windows 7 pe el sa il fac bootabil ca sa pot sa mi-l instalez pe pc, Usb-ul nu mi-l vede in Cmd(Command prompt), dau urmatoarele comenzi: diskpart >>list disk si imi apare doar HHD -ul si stick-ul nu mi-l vede, am incercat cu un program numit "multiboot" si degeaba imi spune protect dupa ce mi-a copiat "2013 mb " MI-AS DORI sa ma ajutati cat mai repede.

---------------------------------
Am si o problema cu un dvd-rw, cand bag un cd in el mi-l vede, cand bag un "dvd-rw, 4.7 gb " nu mi-l vede nici ca blank gol si daca ii dau burn in power iso, imi da la sfarsit burn failed si daca scot si il bag degeaba nu mi-l vede am incercat si intr-un dvd-rom si degeaba tot nu merge, as vrea pareri...
--------------------------------------------
Mai am inca o problema laughing, in task manager imi ocupa foarte multe resurse explorer.exe, avastSVC.exe pareri
------------------------------------------
Si mai am inca o problema am vazut pe undeva pe net ca pot instala windows-ul direct de pe hdd si eu am 2 hdd-uri connectate... am vazut ca ei fac asta pe windows 7 eu am xp sp2 si nu pot crea, acea partitie necesara pentru a instala windows-ul pe ea...
----------------------------------------
Help me urgent... dati mai departe linkul de sus
Multumes!
--------------------------

1 răspuns:
| VirusS97 a răspuns:

Trebuie formatat stickul.
Da fiind "write-protected" trebuie sa il faci asa:
http://www.pcadvisor.co.uk/......ash-drive/

or
http://en.kioskea.net/......flash-disk

E aceeasi tehnica depinde de unde intelegi tu mai bine. Si cred ca de asta nu ti-l recunoaste nici cmd-ul.
La dvd-rw sigur recunoaste si dvd-uri sau doar cd-uri?