| Vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz123 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Deci am un laptop Lenovo, si fratemiu (3 ani) a inceput sa apese la nimereala pe butoane, fara sa vad eu. Si acum nu mai merge mouse touch-ul sad. Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai tu nu-ti cunosti tastele la laptop? Nu ai aflat pana acum care e tasta de activare si dezactivare a touchpad-ului?

| halogen001 a răspuns:

Presupun ca a nimerit tastele de activare/dezactivare a touch-ului.
Depinde de modelul laptopului.
S-ar putea sa fie Fn+F6, deci se apasa Fn si F6 simultan pentru a activa sau dezactiva touchpadul. http://support.lenovo.com/us/en/videos/ht051314