| Udrea_Ionut_1990_v68Z a întrebat:

Salut, am si eu o problema, ieri am vrut sa aprind calculatorul, unitatea pornea, dar monitorul falfaia ledul acela interminent ca si cum ar fi fost stins si nu vroia sa se aprinda deloc.I-am dat cateva restarturi dar tot asa. Astazi cand am vrut sa il aprind, nu mai pornea deloc unitatea, adica apasam pe buton si nimic.I-am schimbat sursa si tot asa face. De la ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E moarta placa de baza, alt pc

| RaduTN a răspuns:

Prima data nu mai mergea monitorul apoi nu a mai mers desktopul. Cel mai bine ar fi sa verifici fiecare piesa in parte. Ma gandesc la memoria ram, placa video sau chiar la procesor.

| Udrea_Ionut_1990_v68Z explică:

Si nu as putea sa ii mai fac ceva?