| DenyD12 a întrebat:

Salut am si eu o problema la calculator
Eu in casa am router wireless si la calculator am antena
Intr-o zi mi-a cazut curentul si cand am pornit calculatorul nu imi mai aparea reteaua mea wireless dar pe a vecinilor le vad si routerul nu este ars ca pe telefon si tableta imi apare reteaua
Nu stiu ce sa ii fac cine ma ajuta ii dau funda

Multumesc

3 răspunsuri:
| CristiChristian1999 a răspuns:

Instalează din nou driverul la placa de rețea wifi dar de data aceasta pune ultimul driver.

| MultiCore a răspuns:

Răspunsul corect este că acea cădere de tensiune a dat peste cap setările rooter-ului. Am mai pățit și eu așa de vreo 3 ori. Soluția este să suni la compania la care ești abonată și te vor ajuta ei cu configurarea.

| MultiCore a răspuns (pentru CristiChristian1999):

O cădere de tensiune nu îți șterge driverele. Și la un rooter WiFi nu poți instala drivere. Spui prostii acolo.