| AlexStefan1 a întrebat:

am si eu o problema : am cumparat un router wireless si mere bine pe calculator dar acum problema e alta : nu imi apare,, garduletul " cu codul pentru telefon adica nu pot folosi routerul pentru telefon ceva idei funda!

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Habar nu am ce e ala gardulet. Calculatorul e conectat prin wifi sau cablu? Daca e prin cablu, asigura-te ca wirelessul e activat pe router, si configurat.

| Deliiiia a răspuns:

Ai pornit wi-fi-ul? Vezi ca e un buton separat pentru asta. Verifica daca l-ai configurat corect.

| ionut258 a răspuns:

Salut. se poate sa fie wireless-ul oprit de la router, verifica pe spate daca are un comutator si pune-l pe on daca e pe off.

| InspiratieDIY a răspuns:

Ce telefon ai? Daca e android, intra in setari la Wireless si acolo alege router-ul tau din lista de retele disponibile si baga parola. Daca reteaua ta e ascunsa (asa ai setat tu din router), atunci selecteaza Add new si la SSID pune numele retelei tale si parola.

Bafta!