| TweeKTM a întrebat:

Salut.
Am si eu o problema:
recent mi s-a ars placa grafica si pana imi cumpar alta trebuie sa stau pe cea incorporata
Placa incorporata este Intel (HD) graphics family
imi puteti spune cati mb are:
Eu cred ca are 256 dar mi-au mers jocuri ce cerea 512-1024mb
Va rog sa ma ajutati! FUNDA!laughing)
P.S. scuzati daca am gresit categoria sau daca am facut greseli gramaticalelaughing

2 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

E placa din processor.Scri pe google: processor,, nume model model,, specs si alegi un site care iti zice.Numele il gasesti in Computer>click dreapta>proprieties

| PogChamp a răspuns:

Placa video on-board foloseste memorie ram pentru a procesa imaginile, nu are memorie dedicata, de aceea e on-board. Este ineficienta si nu are acelasi suport 3d pe care il au placile dedicate.
In esenta jocurile ce au nevoie de module de 3d rendering si shading nu prea o duc bine pe placa integrata.