| RaresA a întrebat:

Salut, am si eu un laptop hp 6910p, cand iau bateria jos are un spatiu pentru cartela SIM, am incercat sa bag cartela SIM...am bagat-o si nu a avut nici o tangenta(nu s-a intamplat nimic), ce asi putea face in privinta aceasta? Asi putea folosi leptopul ca fiind telefon mobil? Multumesc! happy

4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Nu, spatiul acela pentru cartela sim e de fapt pentru cardul de memorie de la telefonul mobil.

| Toxic a răspuns:

Este sigur spatiu pentru o cartela SIM? Daca este asa este posibil sa bagi cartela de la un abnament care are internet sau de la un modem (modemul are in el cartela sim) si asa nu mai e nevoie sa bagi modem-ul in usb

| Toxic a răspuns:

Scuze ca fac spam dar ce a spus Adrian mi se pare de a dreptul penibil laughing cum sa fie mai pentru cardul de memorie daca omul a spus ca a bagat o cartela SIM in acel loc si a intrat? Tu ai incercat vre-odata sa bagi o cartela SIM in slotul de card al telefonului tau de spui asta? rolling on the floor

| Adrian_Constantin_Mocanu_1988 a răspuns:

Ori poate sa fie cartela sim si daca iti cumperi o cartela trebuie sa iei un soft pentru compania respectiva(Orange, Vodafone, cosmote) adica un soft sa iti recunoasca cartela sau abonamentu de net sa te poti conecta, ori e pentru card reader.sa iti citeasca cardurile de memorie