| AndreyIstetul a întrebat:

Am Total Comander, stiu sa-l folosesc, dar am gasit la o intrebare un raspuns in care zice ca poti sa dai comenzi vocale si ti le face! Vreau si eu chestia asta! Ma puteti ajuta? Mi se pare ca utilazatorul dudu a dat raspunsul ala!

Răspuns Câştigător
| julliano a răspuns:

Mai oameni, dudu si unuu, Total Commander este un explorator de fisiere, asa cum este si Windows Explorer. De fapt este o platforma mai sofisticata, poate fi folosit si ca client FTP, si browser de imagini, si player de muzica etc. Multe functii auxiliare le are datorita unor plug-in-uri, dar cum am spus, el in primul rand este un manager de fisiere. Nu are niciun plugin pentru recunoastere vocala. Am vazut si intrebarea la care te referi ca a raspuns dudu acolo. Ma gandeam ca a gresit si a spus Total Commander in loc de PC Commander, dar si ala din urma ar fi fost doar un program prin care sa comanzi PC de la distanta prin intermediul unei telecomenzi si sa "inveti" telecomanda sa dea aceste comenzi. Eram sigur ca prin raspunsul acela nu stie despre ce vorbeste exact. Si acum mi-a confirmat prin raspunsul de aici. Pentru comanda vocala a PC-ului incearca pe www.e-speaking.com si VR Commander 2.1 http://www.download3000.com/download_10831.html Acum imi dau seama cu ce a confundat dudu Total Commander-ul. chestia e sa nu mai informati gresit daca nu stiti exact. Bafta!

4 răspunsuri:
| ItzRivenGod a răspuns:

Iti trebuie microfon sau casti.

| Dorinel a răspuns:

Numai stiu sigur daca este total comander dar mi-au spus cativa prieteni ca poti folosi in3 incube sau KM Remote cat despre folosire sunt cam bata la asemenea programe, cauta pe google youtube etc...bafta

| Dorinel a răspuns:

Imi cer scuze are dreptate julliano

| florar a răspuns:

Tre sa ai un pc de ultima generatie care are incorporat toate alea
plus programelul