| 4EverWhitYou a întrebat:

Am un Iphone 3gs... care avea software 4.3 si am intrat pe iTunes si mi-a dat daca vreau sa actualizez noul software... si am dat ok apoi s-a actualiza, iar apoi s-a resetat singur, si dupa aceea trebuia sa fac activare, a decurs tot bine, DAR la " Activare iPhone " imi zice " iPhone-ul dvs. nu a putu fi activat deoarece serverul de activare este temporar indisponibil. Incercati sa conectati iPhone-ul dvs. la iTunes pentru a-l activa sau renincercati peste cateva minute. Daca aceasta problema prsista contactati Asistenta Apple la " apple.com/ro/support " ". Am dat la iTunes si nu imi da nimic, am dat su la support Apple si iar nimic. ce sa fac?

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Incearca sa treci peste partea cu activare cu jailbreak si iexplorer. un tutorial gasesti aici http://phonerebel.com/......jailbreak/

| 4EverWhitYou explică (pentru al3xander):

Am incercat, dar nu a mers, mersi oricum...