| anonim_4396 a întrebat:

Salut am un joc numit gta san andreas si imi merge sacadat calculatorul meu are urmatoarele componente: placa video 128 mb, 512 mb ram, procesor 2.80 de ce imi merge sacadat cum sa-l fac sa mearga bine

62 răspunsuri:
| AndrusKanu a răspuns:

Cam slab calculatorul tău pentru acest joc. Mai multe detalii despre placa video!

PS: Le faci un overcloak dacă vrei să-ţi meargă mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai numai 512 MB RAM, ignora-l pe andruskanu, procesorul in sine este foarte rapid, overclock nu face deoarece este clar ca esti incepator si vei praji calculatorul.
Incearca sa achizitionezi mai mult RAM (pentru ce calculator ai tu, eu zic ca poti pune pana la 3GB RAM)

| AndrusKanu a răspuns:

De ce să mă ignore? laughing

Poate să pună 10000 Gb RAM, dacă are placă video slabă, tot degeaba. Nu zic că nu trebuie RAM, dar dacă placa video e mai slabă...

Aşa şi eu, am 1 Gb RAM, iar placă video de 32 Mb. Nici o diferenţă faţă de cât aveam înainte, adică 512 Mb RAM.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra in joc, du-te la setari video-advanced si dai disable la anti-aliasing sau zi si tu de cati biti e placa video, banuiesc ca e 64 biti, jocu e facut pentru 512mb ram. Mai poti descarca de pe net atitool daca ai radeon si vezi ca acum merge si pe nvidia, nu te lacomi sa fortezi memoria si procesorul grafic pentru ca il poti praji.Mai bine zi ce placa video ai...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@AndrusKanu : ignoratul era pentru partea cu overclock

| penfriend a răspuns:

Depinde si cand ai facut ultima instalare de sistem.
nu ar strica sa incerci sa reinstalezi sistemul de operare.

| covexrobu a răspuns:

Bai andruskanu in caz ca nu stiai windosul (care este pe 32 de biti)nu recunoaste mai mult de 3 gb de RAM. Asta doar pentru cultura ta generala. Deci poti sa pui cat doresti tu ca tot 3 gb va recunoaste.

| AndrusKanu a răspuns:

@covexrobu: Aoleo, în caz că nu te-ai prins era o metaforă...

| covexrobu a răspuns:

Am inteles ca era zis doar de vrajeala dar am scris ca sa nu isi cumpere omul degeaba 4 gb de rami.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@AndrusKanu ai dat un raspuns mai mult decat stupid laughing...

mai trebuie ram iti ajunge 1GB pentru jocul ala, placa video e suficienta... nu asculta toate idiotzeniile de pe situl asta ca daca stai sa asculti de toti nu ajungi bine...

| AndrusKanu a răspuns:

@eldiablo, vezi că eşti pe dinafară!

| AndrusKanu a răspuns:

Anonime semnează-te dacă eşti şmecher! rolling on the floor
Când îi vezi pe unii... Deci, lasă-te... oh go on

| mihail1992 a răspuns:

Salut am si eu o problema cu jocurile, calculatorul in sine adica prim my computer, control panel, desktop merge perfect dar, jocurile mai slab si asta ma face sa va interb pentru. ca inainte mergea mult mai bine acu sa slabit nu stiu d c! merg jocurile asa fragmentat, siguri voi o sa puneti prblema de anitivirusuri si de virusi, anitivirus am nod32 si nici virus, placa video:ASUS GeForce N6200 :memorie RAM:768 inainte aveam 226 cam asa si am bagat 512 perin placa, 128 MB DDR sursa 320 V...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

AndrusKanu esti super bot thumbs down ioi si da la gta san andreas ajunge si 384 de MB ram...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iati un alt pc mai bun...nu te mai complica cu cacatu asta... ia-ti cv bun ca sa mearga mai multe jocuri...asta dai foc cai varza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iati alt pc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 512 mb ram e suficent pentru acest joc, nu zic ca n-ar fi bine sa fie mai mult,, cu cat mai mult cu atat mai bine" chiar si palca video e bunicica, procesoru e STAS ar trebui sa mearga inceaca sa umbi la setarile din joc.

| AndrusKanu a răspuns:

@anonime ce mai zice maică-ta? raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| labz0r a răspuns:

Poi.eu am placa de 120 mb si 2 gb ram si nu imi merge deloc sacadat.problema e de la placa video dar si de la rami, Puneti rami mai multi si cumparati o noua placa video

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra si tu la optiuni dai la advanced sau asa ceva la qualiti textur sau textur qualiti si dal pe low si-o sati mearga perfect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

GTA san andreas intra la optiuni la advanced anti analising pe of frame limiter of texture qualiti sau qualiti sa fie pe low si apoi merge brici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai alta placa cideo si procesori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut eu sunt mihai si imi merge sacadat gta vc am placa video de 32 mb si 256 ram a si mi se vede in joc naspa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti ei alta placa vlaca video

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vre
au sa
ma
joc pe gta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am procesor de 3000+ placa video 256 mb 512rami oare imi merge san andreas?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stergel si i-ao de la capat si uitate daca merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stergel si i-ao de la capat incearcal din nou. Eu imi doresc sa am si eu gta san andreas puteti sa mi-l da va rog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E eu am placa video 128 mb, 512 mb ram, processor 1. 70 Ghz am cautat pe un site sa vad cerintele de sistem si calculatorul meu le indeplinea pe cele bune... dar si eu am o problema ca a ta imi merge tot sacadat nici eu nu stiu cum sa il fac sa mearga bine. poate o fi de la rezolutie sau cevabig grin