| Hip8 a întrebat:

Am un laprop msi cx623 cand il deschid sta cam junate de ora fara problema dupa care lumina de la display se inchide. Dar pe display daca te uiti atent, inca se vede dar fara lumina. Stie cineva cum se poate rezolva?

8 răspunsuri:
| Sfiniti a răspuns:

Incearca sa il tii la incarcat incontinu

| IMihaitza a răspuns:

Salut! Am pati si eu asa doar ca la telefon, partea de backlight, sau acele leduri care sunt pse pe la teralul ecranului, nu functioneaza corespunzator. Ecranele ips, au nevoie de iluminare, pecand cele oled, amoled, se lumineaza singure ( fiecare pixel in parte se lumineaza singur sau se aprinde ). Deci laptop-ul tau, e defect pe partea ledurilor de la ecran. Acestea nu se pit inlocui, doar ele, trebuie sa schimb tot display-ul. Cam asta i se intampla laptop-ului tau. Bafta! E destul de acump un display de laltop dar ru decizi daca merita

| Hip8 explică (pentru IMihaitza):

Dupa ce se inchide lumina sacadat, sub pad are niste gauri de aerisire suflu pe acolo si isi revine pentru putin. Pasta la procesar am pus

| Hip8 explică (pentru Sfiniti):

Nu are treaba. Nici bateria nu o am in el

| IMihaitza a răspuns (pentru Hip8):

Atunci cred ca e procesorul grafic, ai placa video dedicata sau integrata

| Hip8 explică (pentru IMihaitza):

Are si dedicata si integrata din ce spune in specificatii

| Hip8 explică (pentru IMihaitza):

Astea sunt specificatiile MSI / Notebook / 15.6"" HD LED | Glare (1366x768) | Intel® CoreTM i3-370M 2.4GHz | 2*2GB DDR3 | 500GB (5400) | Nvidia GT310M 1GDDR3 (Suporta NVIDIA Optimus) | SM DVD-RW | SD/MMC/MS/XD | Gbit LAN, Wlan BGN, Webcam 1.3MP, HDMI, eSATA(USB Combo), Express Card | 6 celule | culoare negru |

| Hip8 explică (pentru IMihaitza):

Pana la urma stii cum sa rezolv problema?