| Hip8 a întrebat:

Salut, am un msi cx623 si are niste probleme. Dupa cam jumate de ora de functionare se inchide lumina pe display dar imaginea inca este pe display daca te uiti bine doar lumina nu... sub pad sunt niste gauri. Suflu prin alte gauri si isi revine si lumina pe display dar pentru putin timp. Stie cineva ce are si o solutie?

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Eu am avut problema asemanatoare, dar de la driverele placii video, pe cand aici pare a fi ceva legat de incalzire, mai bine spus, poate ca ar trebui curatat sistemul de racire al laptopului, ceva de genul http://www.youtube.com/watch?v=khzCaJJhxIQ

Poate trebuie dus la curatat sau poate are chiar o componenta defecta.

| Hip8 explică (pentru Algo098):

Am facut si asta. Au scazut gradele dar tot se stinge lumina

1 răspuns: