| Kubson a întrebat:

Am un laptop Acer E1-571, 4Gb Memorie RAM, Placa video Intel HD Grapghics 3000 Mobile, Procesor Intel Core I3 -2328M (2. 2GHZ). Pot inlocui placa de video integrata cu una mai buna? Dau funda >:

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Odata ce ai una se poate "inlocui" teoretic, dar cel mai probabil nu. Operatiunea e ceva gen:
http://www.youtube.com/watch?v=TD6WDt-goiU
Du-l la unul sau mai multe service-uri sa vezi ce o sa-ti spuna si cat de costa. Chiar daca reusesti asta nu e 100% probabil sa-ti mearga.

| schajuman1344 a răspuns:

Nu ai cum sa inlocuiesti placa video integrata! Doar cea dedicata, dar tu nu ai asa ceva. Deci raspunsul este nu! Acel video pe care ti l-a dat CM7YRE este pentru laptop-urile cu placa video dedicata.