| Ene_Mihai_1995 a întrebat:

Salut,am un laptop Acer model din 2017, vreau să-i fac un upgrade, gen Ssd + 1 plăcută RAM 8gb, problema este că la memoria RAM pe care o am scrie că funcționează pe 1064 mhz, iar pe eMag ddr4 imi da cu frecvente de la 2000+, ar funcționa una de 2000+? Și nu știu ce înseamnă acea terminație cl17, 19 etc. trebuie și aceea sa fie la fel ca a mea? Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ar funcționa la viteza cea mai mică a celor 2

| Ene_Mihai_1995 explică (pentru sierra1):

Deci ar funcționa tot pe 1064 mhz?

| nicu991 a răspuns:

DDR4 sa fie dupa aceea te uiti la voltaj, latenta CL iar frecventa mai putin. Poti cauta pe net conform modelului tau de laptop ce module RAM ( producator) sunt compatibile.

| Ene_Mihai_1995 explică (pentru nicu991):

Am căutat direct pe site-ul lor, dar nu dau prea multe detalii despre RAM, doar că este ddr4 și că suporta maxim 32gb?‍♂️

| sierra1 a răspuns (pentru Ene_Mihai_1995):

Corect