| PiessosTacoss a întrebat:

Salut! Pentru un laptop Acer Aspire 5 A515-45 este compatibila aceasta placuta RAM? As vrea să-i măresc memoria de lucru pana la 16 gb sa fie dual chanel dar nu stiu sigur daca este potrivită. https://www.cel.ro/......zNzcrNA-l/

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E ddr 4 intr-adevăr dar are un slot LIBER?

| PiessosTacoss explică (pentru sierra1):

Da. Laptop ul vine default cu o plăcuță de 8gb 3200mhz și avand posibilitatea de a se adauga inca o plăcuță ( de maxim 8gb ). Asa vreau sa fac si eu dar nu stiu daca e compatibila cea din link ul dat

| sierra1 a răspuns (pentru PiessosTacoss):

Este compatibilă dar intreb (incă odată) are un slot liber pentru al 2-lea modul?

| PiessosTacoss explică (pentru sierra1):

Mersii, ți-am spus ca da in răspunsul anterior si încă odată cu sub înțeles ca într-adevăr are un slot liber

| Wr3nch a răspuns (pentru PiessosTacoss):

Ram-ul e ok, dar verifica cu speccy sloturile. Eu am cautat modelul tau, si o varianta de pe altex are un singur slot.

| PiessosTacoss explică (pentru Wr3nch):

Am întrebat si pe cei de la pc garage daca e posibilă adăugarea unei plăcute ram in plus si mi-au spus ca da, ba chiar mi-au recomandat una de la ei dar cea pe care am pus-o aici ( Kingston ) mi se pare mai buna, atat la preț cat si la frecventa. Dar nu știam dacă s-ar potrivilaughing am făcut tot storytime ul daca e