| Marian_Mocanu_1982 a întrebat:

Am un laptop Asus. L-am desfacut ca sa-l curat de praf, i-am scos hardul si placutele ram, tastatura si din greseala am dezlipit o banda de cupru care era pe procesor si am lipito inapoi cu pasta de dinti ca mi- spus cineva ca este bun. Dupa ce l-am curatat am montat toate piesele si cand sa il deschid el se deschide si apoi la interval de 5 sec se inchide. De la ce sa fie oare problema? Va multumesc.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Cine ti-a spus ca se lipeste cu pasta de dinti a gresit.Pasta de dinti se incalzeste, crapa si nu mai facebine contactul acolo.Plus de asta mai are si altceva laptopul defect in afara de acea banda lipita de tine.Mergi la un service autorizat pentru ca din raspunsurile date aici, o sa-l mai deschizi inca o data si cine stie ce mai faci pe acolo.
Parerea mea e ca daca se inchide la interval de 5 secunde, nu poate intra in windows, are o eroare ce poate fi fatala.Mai bine il duci la un specialist.

| K0sti a răspuns:

laughing))) Daca spunea sa lipesti cu crema de ghete lipeai?
Exista service-uri pentru asa ceva!

suntserios
| suntserios a răspuns:

L ai lipit cu pasta de dinti si pe urma te intrebi de ce nu merge? serios?

| PrietenashXD a răspuns:

Lol, pasta de dinti, nu puteai si tu cu picatura

| express11 a răspuns:

Daca tot l-ai desfacut, poti schimba pasta termoconductoare si singur.http://cristianls.ro/pasta-termoconductoare/

| Marian_Mocanu_1982 explică:

S-a rezolvat problema. Dupa 24 de ore a pornit laptopul si nu i-am mai facut nimic. Functioneaza perfect. Nu l-am mai inchis de vreo 5 ore si i-am dat un restart si a pornit perfect.Cred ca pasta de dinti si-a facut efectul. Va multumesc pentru raspunsuri.