| Alexxxxxx34 a întrebat:

Am un laptop ASUS X51R. Are o unitate optica DVD MULTI RECORDER, DVD + ReWritable si COMPACT disc ReWritable Ultra Speed. Am o mare problema. Pot arde numai DVD-uri! Indiferent ca folosesc Nero, CD Burner XP sau programul din Windows, imi spune ori ca viteza de scriere nu este corecta, ori ca CD-ul este inutilizabil. Ce pot face? Nu stiu modelul unitatii optice.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Inseamna ca e o problema la unitatea de inscriptionare. Daca cd-ul apare ca inutilizabil, poate insemna ca mai are ceva pe el, iar procedura nu poate cpntinua. Daca discul este gol, posibil sa fie o problema hardware (de laser) care nu mai permite decat inscriptionarea dvd-urilor. Daca e asa, singura solutie e sa cumperi alt dispozitiv de inscriptionare discuri.