| XXDiolceXXL a întrebat:

Am un laptop HP Pavilion g6 si as vrea sa pot rula pe el Sniper Elite 3 si Call of Duty Black Ops 2.
As vrea sa stiu daca se poate schimba procesorul sau placa video la el...

Specificatii :
AMD E-350 - dual core 1. 60ghz
4GB Ram DDR3
AMD Radeon HD 6310 Graphics
Windows 8.1

Daca se poate, ce imi recomandati sa schimb la el? Procesorul sau placa video pentru a putea rula cele doua jocuri?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Alta data sa-ti iei desktop daca vrei sa schimbi piese...

| Jipa95 a răspuns:

Dar tu ai impresia ca ala este un desktop sa ii faci tu upgrade cu ce componenta ti se scoala tie? Componentele alea din el, multe dintre ele sunt parte integra din placa de baza, ce nu pot fi upgradate. Placa video dedicata ce sa ma zic, nu are si aia este integrata in procesor.