| dαɴЗ a întrebat:

Salut am un laptop HP si nu vrea sa intre in local disk D uitati ce scrie :
Warning! this area of your hard disk (or partition) contain files used for your system recovery.
Do not delete or alter these files.
Any change to this partition could prevent any recovery later.

straight face cum il fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
| cristiana101 a răspuns:

Si mei imi aparea si am schimbat windows`u!

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Probabil acea versiune de windows care e pe el, si-a facut un recovery pe partitia D! uita-te in D, trebuie sa fie ceva director cu acel recovery! de asta spune sa nu-l stergi! daca nu poti accesa deloc D, trebuie sa dai click dreapta pe D si format : pierzi recovery-ul dar asta e, ai partitia D! si un windows se poate instala intr-o ora cu tot ce trebuie! bafta!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu stergi acea partitie. Ea ocupa cam 12, 4 GB (pentru vista) si contine date pe care le poti folosi la recuperarea windows-ului fara sa fie nevoie sa-l rescrii (si sa pierzi toate datele din pc), in cazul in care ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop-ul tău a venit cu un Windows preinstalat și la nevoie va putea fi restaurat la setările din fabrică folosind datele din acea partiție de recuperare.
Sfatul meu este să formatezi tot cu un disc original de Windows și să-ți creezi partițiile după bunul plac.