| AlexBoy88 a întrebat:

Salut, Am un Laptop Lenovo G550 cu placa video integrata Intel mobile 4 series express chipset family dar se mai numeste si Intel GMA 4500M. Cum Vine asta are 2 nume placa video?
Si la raiting la win 7 abia ia 3, 5 fata de procesor care ia 5, 8.
Lamuritima si pe mine.
Funda!

1 răspuns:
| 0x11111051 a răspuns:

Tu ai 1 videocarta integrata. Procesorul ia 5.8 ( pe o scara de 0-7) fiindca este bun, dar videocarta ia nota slaba deoarece este integrata, nu are destula performanta pentru a rula jocuri noi, modernizate.

Un laptop poate avea pina la 2 videocarte, una integrata in procesor, si alta discreta, care este cu mult mai performanta. Sper ca ai inteles.