| Justusee34 a întrebat:

Am un laptop vechi si vreau sa ii mai pun inca 2 sau 4 gb ram ddr3 in el mana doua
El are 2 gb ddr3 in el

Si nu stou asta:dupa ce pun memoria in slotu liber si aprind laptopul windows 7 64bit va citi si memori montata acum sau doar pe cea veche? Trebuie program ceva

Leptop amd c60 2 gb ddr3 ssd 120gb

1 răspuns:
| Algo098 a răspuns:

Daca memoria noua introdusa se potriveste cu laptopul pe care il ai, la pornirea laptopului va fi citita toata memoria disponibila, fara nici un program suplimentar. Deci daca mai pui 2GB, la pornire va arata ca ai 4GB. Daca windows-ul e pe 32 biti va folosi in jur de 3, 5GB. Daca e pe 64 va folosi toata memoria, adica 4 GB.