| EuAlMeu a întrebat:

Am primit o oferta pentru activarea unui abonament la romtelecom si pot sa iau gratis urmatorul laptop:
Dell Vostro 2520
Procesor: Intel Core i3-2328M - 2. 2GHz
Memoria cache ( SLC ): 3MB L3 Cache
RAM: 4GB DDR3 Dual Channel 1600Mhz
Hard: 320GB, 5400rpm, SATA
Video: Integrata, Intel GMA HD ( aici nu stiu ce e, vreau sa imi explicati va rog frumos, e bun pentru jocuri cu pretentii la grafica?)
Sist de operare: Windows 8 Pro 64bit

SAU
o tableta Samsung Galaxy TAB v10.1Wi-Fi+3G
RAM: 1GB
HARD: 16GB
VIDEO: integrat
ECRAN: multi-touch 10.1"
Sistem operare: Android 3.1 Honeycomb

As vrea sa stiu pentru laptop daca e bun pentru jocurile astea noi, cu grafica mai pretentioasa. Si as vrea sa stiu parerea voastra, ce ati alege? Laptopul sau tableta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AS alege tableta, laptopul are placa video varza, nu este buna pentru jocurile din 2012-2013

| EuAlMeu explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult! Si ca sa schimb placa aia video trebuie sa schimb toata placa de baza nu? pentru ca e integrata... deci nu merita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EuAlMeu):

DA daca vrei sa schimbi placa video trebuie sa schimbi cu totul pebtru ca placa video este integrata. IA tableta

3 răspunsuri:
| VasyBlueLighT a răspuns:

Eu ti-as recomanda laptopul, adica uite frate are procesor Intel core i3-2328M - 2. 2GHz si 4GB RAM.Jocurile cu cerinte mari la grafica nu sunt doar din 2012-2013.Sunt multe jocuri.Si daca tot ai zis de jocuri, cred ca esti un pasionat de jocuri, pe tableta cum te vei juca unele jocuri?, adica poate angry birds su alea pentru telefon, poate si unele jocuri mai bune cu grafica mai buna.
In fine eu mi-am dat cu parerea.E decizia ta.