| kolyan7 a întrebat:

Are funda cel care imi spune cum sa schimb parola de la laptopul meu, atunci cind il aprind imi cere parola si eu vreau sa o schimb.sa pun ceva mai greu.am laptop TOSHIBA SATELLITE C660 2DD, windows 7 starter

Răspuns Câştigător
| WeaponGirl a răspuns:

Păi depinde ce windows ai happy Dacă e 7, dai la Control Panel_User Account and family safety_user account_change you`re password tongue

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in meniul Start --> Run, tasteaza CMD si apasa Enter. Apoi scrie comanda "net user USERNAME password", unde username este userul a carui parola doresti sa o schimbi, in cazul tau administrator si password este parola dorita. O sa ti se ceara sa introduci parola de 2 ori. Daca doresti sa o stergi (lasa userul neparolat) da click pe Enter cand iti va spune sa introduci parola.
Daca computerul e inchis si nu poti intra pe el decat cu parola porneste-l, apasa F8 si alege Safemode with Command Prompt Only. Acesta va boota in modul DOS unde poti reseta parola folosind comanda de mai sus. Pentru win 7 vezi aici http://www.videotutorial.ro/? tag=cum-dezactivez-parola-la-windows-daca-am-uitato Succes!

| ZeHelp a răspuns:

Adica vrei sa spui ca atunci cand trebuie sa pui parola atunci vrei tu sa o schimbi.
NU POTI!

| kolyan7 explică (pentru ZeHelp):

Cind deschid calculatorul, inainte de a intra in sistem imi cere parola.si eu vreau sa o schimb ca o stiu prea multi, ce chiar nu e posibil

| alexandra1993 a răspuns (pentru kolyan7):

Aaa, metoda pe care ti-am spus-o eu este pentru Windows Vista.

| StereoWolf a răspuns (pentru alexandra1993):

Asa ii si la windows 7 si ii si cea mai usora metoda

| alexandra1993 a răspuns (pentru StereoWolf):

Mersi pentru informatie, nu stiam ca este la fel pentru ca nu am Windows 7.

| alexandra1993 a răspuns:

Apasa pe Start, apoi pe imaginea mica din coltul din dreapta sus, vei intra in fisierul "UserAccounts", acolo apasa"change your password".

| adelinutu1 a răspuns:

Daca ai windows 7 intrii in control panel, acoount utente protezione famiglia si jos aggiugni o rimuoviaccount utente. dai pe cont si creea password si scrii parola. Scz ca am scris in italiana dar win meu e in it

| Catalin_Vasile_1995 a răspuns:

Nu e posibil. Doar daca intri in system-ul PC-ului.