| MonitorHP a întrebat:

Salut, am un monitor HP L2208w si am o problema cu el.

Cind schimb rezolutia monitorului la 1920 x 1080 mi se face ecranul mai mic si ramin niste goluri negre pe ecran pe o portune din ecran.

Mie imi arata ca rezolutia 1680 x 1050 este cea recomandat. Insa nu inteleg de ce imi arata ca pot sa schimb rezolutia la 1920 x 1080. Folosesc un adaptor pentru a reda imaginea din HDMI la VGA. Monitorul are intrare video tip VGA.

De la ce poate fi?

3 răspunsuri:
| RadikalGamer a răspuns:

Monitorul are rezoluția maximă de 1680 x 1050, nu poți să setezi 1080p și să te aștepți să meargă perfect. Probabil că poți să setezi și 1080p pentru că ai o placa video ceva mai nouă, sau chiar de la adaptorul ăla.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Banuesc ca ai windows 7 si dupa fie care restart se modifica imagina incearca 1368--768

| EusebiuPWN a răspuns:

E simplu, rezolutia nantiva a monitorului e de 1680 x 1050, nu 1080p.