| anonim_4396 a întrebat:

Am un Nokia 6120c-1 si vreau sa-mi pun Windows 3.1 pe el :D. Am tot ce imi trebuie Windows 3.1 si DOSBox, am instalat dosbox si am pus windows 3.1 pe card. Dar DOSBox nu porneste... Ma ajutati?
Link Windows 3.1 si DOSBox » http://www.multiupload.com/Y6BH2H40WB

2 răspunsuri:
| sudsuinededouaori a răspuns:

Pentru ca dosbox nu e pentru telefoane, e pentru pc, in cel mai bun caz pe telefon poti pune windows phone 7, adnroid. degeaba incerci sa pui dosbox, pentru ca acela e un program care are vechiul DOS, pentru a rula jocurile vechi sau programe pe un pc care are un sistem de operare ce nu mai fol DOS, de ex: de la Windows Vista, sistemele de operare facute de Microsoft nu mai folosesc DOS, e aici si compatibilitatea unor programe din vista si xp. Te chinui degeaba. Sanatate