| boomerang a întrebat:

Am un notebook Packard Bell TM85 si vroiam sa stiu cum pot sa il curat sub tastatura. Insa, mai am o problema, am incercat sa ii scot tasta "-" din primul rand vertical din dreapta si acum nu stiu cum sa o pun la loc! Locul de sub unde trebuia sa fie cheia arata ca a doua imagine din primul rand orizontal de pe acest link: http://www.laptopkey-europe.com/en/packardbell/easynote/ tm85/3054-247.html

Pot fixa cheia in locul de jos insa nu si in locul de sus, aceea "clapita" nu se fixeaza de tastatura cum trebuie, ci de cheie.
Ma poate ajuta cineva?
Cheers.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data fixezi plasticele intre ele, apoi le pui pe pozitie sus, apoi jos trebuie sa fortezi putin. Adica o pui cum trebuie, apesi mai tare si tragi in sus sau jos, in functie de pozitia suportului. Eu asa le pun la Dell si HP. Daca nu ai reusit sa le pui si nici sa rupi ceva plastice de la taste, mergi intr-un service si trebuie sa gasesti unul care sa te ajute.