| DraganBogdan a întrebat:

Salut, am un Samsung gt-s5560i, am o extraoptiune cu 120MB trafic si setarile pentru internet ale telefonuluui nu pot fi configurate automat. Am intrat in : Meniu >- Setari >- Conectivitate >- Retea >- Conexiuni >- Cosmote internet. Setarile implicite sunt :

"Setare nume" : Cosmote Internet

"Nume acces" : Internet

"Protocol" : HTTP (Pot alege WAP sau Alte)

"URL pagina de pornire" : http://www.cosmote.ro/ro/html/internet.htm

"Adresa proxy" : 0. 0. 0. 0:0

"Timp de intarziere" : 300

--------------------------------

Setari Complexe:

"Ip static" : Nu este bifat (Daca il bifez trebuie sa scriu ceva la IP telefon local)

"DNS static" : Bifat

"Server 1" : 193. 226. 128. 1

"Server 2" : 80. 97. 194. 3

"Clasa Trafic" : Abonat (Pot alege : Abonat, Conversatie, Streaming, Interactiv, Fundal).

Specific ca pot accesa internetul cu Wi-fi-ul acticat, Dar nu pot folosi Mb din extraoptiune cand nu sunt langa un router.

2 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Ma incearca sa suni la servici cu clienti si sa vb cu aia de acolo sa ti le trimita

| Rraluu a răspuns:

Si eu am avut problema asta si imi manca din credit..nume acces: broadband si Url: m.webnwalk.ro